Powiatowe Centrum Integracji Społecznej
w Legionowie

Przypomnienie laureatów

Ponieważ zbliża się kolejna edycja konkursu Odpowiedzialni Społecznie chcemy Wam przypomnieć jego laureatów-Andrzej Bochacz firma K2online

Pan Andrzej Bochacz- właściciel firmy K2online został, w zeszłym roku, laureatem konkursu Odpowiedzialni Społecznie w kategorii Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie 2019. Jego firma działa na rynku od ponad 30 lat, zajmując się projektowaniem, produkcją oraz wdrażaniem oprogramowania komputerowego w zakresie kontroli i zarządzania sprzedażą w sieciach handlowych, oraz systemem opiekuńczo-ratunkowym SilverCRS, który ułatwia opiekę nad osobami niesamodzielnymi.
Jednak pan Andrzej, w Legionowie, znany jest ze swojej miłości do sztuki witrażowej, gdyż jest projektantem i wykonawcą witraży klasycznych oraz Tiffany. Od kilkunastu lat krzewi tę dziedzinę sztuki w różnych formach. Jest właścicielem Legionowskiej Pracowni Witrażu i Mozaiki easyArt. Prowadzi największy polski serwis internetowy skierowany do miłośników tej sztuki – www.barwyszkla.pl., a od roku 2018 jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Witraży Ars Vitrea Polona. Organizuje również wycieczki dla pasjonatów-Szlakiem Mistrzów Witraży.
Laureat naszego konkursu współpracuje także z placówką edukacyjną. Raz w tygodniu odwiedza wychowanków Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie i uruchamia w nich pokłady umiejętności, o których nikomu się nie śniło, wykonując razem z nimi witraże. Wykonane przez nich dzieła zdobią świetliki nad drzwiami wejściowymi do klas. Ponieważ Andrzej Bochacz wspiera i rozwija artystycznie dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie-podopiecznych Fundacji promień Słońca, dlatego też został kawalerem orderu “Przyjaciel Niepełnosprawnych”, otrzymał go za wybitne osiągnięcia w pracy z osobami niepełnosprawnymi, za zarażanie ich pasją sztuki witrażu oraz promowanie działalności osób niepełnosprawnych w Polsce.
Mamy to szczęście, że witraże z pracowni easyArt możemy oglądać także w Legionowie, w takich miejscach jak kościół pw. św. Józefa, kościół pw. MB Fatimskiej, latarnie wzdłuż ulicy J. Piłsudskiego i, wspomniane prace w szkole przy ul. Jagiellońskiej. Poza tym w Słupnie, Ruchnie koło Węgrowa, w Racławicach Śląskich oraz w Środzie Wielkopolskiej.
Jeśli ktoś chciałby spróbować pięknej sztuki witrażu lub mozaiki pracownia EasyArt, która znajduje się przy ul. Jagiellońskiej 8 w Legionowie, zaprasza do siebie na cykliczne kursy.
easy-Art (witraże)

Więcej zdjęć

Ostatnie wpisy

Skip to content