Powiatowe Centrum Integracji Społecznej
w Legionowie

VII Ryneczek Pracy

Zadanie „Aktywizacja społeczna i zawodowa w CIS skutecznym narzędziem w drodze do zatrudnienia – kontynuacja” dofinansowane ze środków budżetu państwa, w ramach „Programu na rzecz zatrudnienia socjalnego na lata 2023-2025. Edycja 2023” Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

VII Ryneczek Pracy Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie właśnie się zakończył.

Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Powiatu Legionowskiego, w tym wicestarosty Konrada Michalskiego, miasta Legionowa, w tym prezydenta Romana Smogorzewskiego, PUP, w tym dyrektora Rafała Tyszkiewicza, Powiatowej Izby Gospodarczej w Legionowie, w tym prezesa Artura Andruszkę.

Jednak gośćmi honorowymi tego spotkania byli nasi uczestnicy oraz pracodawcy pani Barbara Koper z Koperfam, pani Agnieszka Borkowska ze Spółdzielni Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowej – Legionowo, pani Monika Czerwińska z Marketu Chemko.

Uczestnicy CIS, w liczbie około 20, odbyli rozmowy w sprawie pracy w ww. firmach w stworzonej przez nas bezpiecznej przestrzeni, a kciuki za nich trzymały osoby, które poświęciły dużo swojego czasu, wiedzy i energii w przygotowanie ich do tej rozmowy: pani Joanna Dhifaoui i pani Arletta Głażewska z PUP oraz pani Kinga Klejment.

Emocji było wiele, pomimo naszych starań był stres, ale i widoczna determinacja oraz chęć wypadnięcia jak najlepiej.
Jeszcze nie wiemy jakie efekty przyniosą dzisiejsze spotkania, ale z pewnością było to bardzo ważne doświadczenie dla obu stron.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia za słowa wsparcia i otuchy, za zaangażowanie i otwartość na nowe doświadczenia, za odwagę i siłę w pracy nad sobą.

Skip to content